Proč darovat zážitek mamince

Určitě to od malička znáte…. Po vašem „mamííííí“ se hned ozve „přítel na telefon“. V denní i noční dobu, z domova či z cest, v nemoci i během dovolené.  Je vám „k dispozici“ nepřetržitě a za všech okolností, „utrhne si“ od úst, když nečekaně přijdete na oběd, vymyslí bojovku pro vaše děti, když musíte na školení.

Neustále je ve střehu a pro sebe si najde chvilku jen málo kdy. Aby si v klidu přečetla knížku nebo zašla s kamarádkou na kafe. Aby stále jen nevařila, neprala, neuklízela.  Jak by ji pak vůbec mohlo napadnout nechat si udělat krásné fotografie.  Jen tak. Pro radost. Pro sebe samu. Nebo jako dárek partnerovi, kterému mu by vyrazila dech….

Lidé často mívají větší radost z toho, když dárky dávají než dostávají. A mámy s babičkami nejsou výjimkou. Ale zkusme to obrátit. Zkusme je překvapit a darovat jim nevšední zážitek. Chvíle, kdy budou hýčkány a opečovávány ony.

Protože si to zaslouží. Protože jsou stále krásné. Protože jsou plné emocí. Protože jim chceme udělat radost. Protože je chceme překvapit. Protože mají krásný úsměv, něžné ruce a srdce na dlani. Protože tu budou stále s námi, i když se jednoho dne nenápadně vytratí ….

 

Lucie Šloufová

Proč nelíčit

Proč nelíčit na focení dívky ve věku teenagers …….

Milé maminky, vím, je krásné nechat nafotit svou dceru ve věku, kdy dospívá, zbývá už jen pár let a bude dospělá. Je radost zachytit nedospělost, která tak rychle pomine. Rozumím, že jí chcete dopřát jen to „nej“.   Vaše dcera je krásná a Vy byste ji ráda dopřála na focení líčení, aby bylo všechno naprosto dokonalé, viďte?

Jsem fotografka. Fotím ženy. Fotím dcery svých klientek. A moc ráda bych Vám přiblížila svůj úhel pohledu na téma „líčení na focení“.  Vězte,  že krása Vašich dcer je v její přirozenosti a to jak je půvabná, když jen tak jednoduše je. Nic víc k tomu nepotřebujete. Jsem fotograf portrétů  a focení žen  se zabývám několik let. Fotografuji děti, teenagers,  a  zvěčňuji okamžik a hlavně to, jak je znáte Vy. Jak je znáte doma. Vy přesně víte, kdy jsou naprosto přirození. Focení dětí a teenagers je hodně o tom, jak si s nimi dokážu povídat a odpoutat jejich pozornost, abych je zachytila tak, jak jsou, aniž by nastavovali úsměv naučený ze školek, nebo ze selfíček. A právě proto je naprosto kouzelné neměnit vizáž dcery na dospělejší, vždyť bude ještě tolik příležitostí se nalíčit. Proč to dělat ve věku, kdy je ji například 15 let. Myslím si, že je to škoda. A když bude stát před oltářem, budete milovat její fotky, kdy byla malá. Kdy byla ještě nedospělá. A tady je ten poklad, o kterém hovořím.  Mít Vaši dceru na fotkách přesně takovou, jaká je.

Dara Kuźmic

Menu